Piłka nożna kobiet

Praca z dziećmi i młodzieżą jest dla nas wszystkich wielkim wyzwaniem. Mając na uwadze ten fakt pragniemy, by udział najmłodszych mieszkańców Naszej Gminy w imprezach sportowych miał wpływ na kształtowanie pozytywnych postaw duchowych, moralnych i fizycznych wszystkich młodych ludzi czynnie uczestniczących w zajęciach sportowych. 

Chcemy, aby dzieci oraz młodzież, mogły poprzez sport kształtować swoją sprawność fizyczną, poprzez rywalizację sportową nawiązywać nowe przyjaźnie i rozwijać się poprzez uczestniczenie w zajęciach sportowych.

Gminny Klub Sportowy Żukowo realizuje zadania związane z kształceniem dzieci i młodzieży w różnych dyscyplinach sportowych: piłka nożna, piłka ręczna, piłka siatkowa, judo, lekkoatletyka, tenis stołowy. 

W naszych strukturach działa drużyna piłki nożnej dziewcząt. Jest to nowatorski projekt na terenie naszej gminy. Drużyna występuje w rozgrywkach III Pomorskiej Ligi Kobiet pod auspicjami Polskiego Związku Piłki Nożnej. Na zajęcia uczęszcza 38 zawodniczek z terenu gminy Żukowo, z czego tylko dwie to seniorki, pozostałe zawodniczki są w wieku 10-17 lat. Utrzymanie szkolenia  na przyzwoitym poziomie oraz przy obecnych wymaganiach Polskiego Związku Piłki Nożnej, jest ogromnym wyzwaniem dla klubu, z którego staramy się wywiązać jak najlepiej. Zajęcia prowadzi wykwalifikowana kadra trenerska. Młodzież nasza zasłużyła sobie ciężką i systematyczną pracą na treningach na nagrodę, jaką nie wątpliwie są rozgrywki z rówieśniczkami z całego województwa pomorskiego. Nasza drużyna bierze udział w rozgrywkach w których znajdują się drużyny z takich miast i miejscowości naszego województwa jak: Gdańsk, Gdynia, Malbork, Bytów, Korzybie k/ Słupska, Pelplin,  Luzino, Tczew, Pruszcz Gdański, Tuchomie, Kramarzyny, Chojnice, Lębork, Jezierzyce. Również wyjeżdżamy na zawody sportowe poza teren województwa pomorskiego ( Aleksandrów Kujawski, Bydgoszcz )Dalekie wyjazdy są dla nich wielką przygodą. 

W minionym roku dziewczęta wzięły udział:

  • III Pomorskiej Lidze Kobiet ( na półmetku rozgrywek zajmują VI miejsce w dziesięciozespołowej lidze ze stratą 5 punktów do III-go miejsca). 
  • IV edycji Pomorskiej Ligi Kobiet ( seniorki bronią mistrzowskiego tytułu wywalczonego w ubiegłym sezonie, juniorki  zajęły w zeszłym sezonie miejsce III tracąc do zwycięzców zaledwie dwa punkty)
  • Turniej Piłki Nożnej Kobiet W Aleksandrowie Kujawskim 2 miejsce na 10 zespołów
  • Turiej Piłki Nożnej Kobiet Bydgoszcz V miejsce na 12 zespołów
  • Udział w Mistrzostwach Polski Katolickich Stowarzyszeń Młodzieżowych II miejsce
  • Udział w cyklu turniejów „Do przerwy 0:1” organizowanych w Gdańsku przez Gdańską Fundację Dobroczynności ( 4 turnieje 3 razy I miejsce, raz III  na 10 zespołów seniorskich, juniorki 2 razy II miejsce, raz III miejsce dwa razy IV miejsce na 5 zespołów)
  • Ladies Pelplin Cup IV miejsce na 18 zespołów

Kadra zespołu seniorek, jak i juniorek stale się powiększa. W zeszłym sezonie zarejestrowanych seniorek było 26 w tym 32, juniorek 10 w tym 12, z których dwie ( Agata Murawska-11 lat oraz Julia Rybandt-13 lat ) regularnie powoływane są na konsultacje kadry wojewódzkiej Pomorskiego Związku Piłki Nożnej. Dziewczęta biorą udział również w innych projektach, takich jak Igrzyska LZS, Puchar Gminy Żukowo, Noworoczny Mecz Piłki Nożnej, Żukowska Liga Futsalu w charakterze uczestników oraz wolontariuszy.

W planie na rok 2018 jest zwycięstwo w V edycji Pomorskiej Ligi Halowej Kobiet seniorki, miejsce na podium juniorek Pomorskiej Halowej Ligi Kobiet, miejsce w pierwszej piątce III Pomorskiej Ligi Kobiet, organizacja w sierpniu Urodzinowego (5 lat) Turnieju Ladies GKS Żukowo Cup, popularyzacja piłki nożnej kobiet jak i integracja tego środowiska poprzez udział w turniejach towarzyskich oraz turniejach halowych.

Trenerami pracującymi z naszymi zawodniczkami są Jacek Drążek oraz Adam Pyszka.

Ze sportowym pozdrowieniem
Trener Jacek Drążek

 

 

Szukaj

vball-002.jpg
1procent_www.png