Judo

Judo dla dzieci - to najlepszy sport i zabawa. Judo uczy systematyczności, wytrwałości, dodaje pewności siebie, uczy kontroli własnego ciała, rozwija koordynacje ruchową, wzmacnia organizm, poprawia sylwetkę, uczy opanowania negatywnych emocji.

Zajęcia mają charakter sportu dziecięcego. Chętnym dajemy możliwość udziału w zawodach judo w pod takim kontem będą prowadzone zajęcia. Naszym celem nie jest dążenie do sportu wyczynowego ale rywalizacja pozwala na rozwój psychofizyczny dziecka. Dostosujemy się do potrzeb i możliwości małych zawodników.

Dla szczególnie uzdolnionych będziemy prowadzić profesjonalne szkolenie zawodnicze dostosowane do potrzeb poszczególnych kategorii wiekowych.

Sekcja Judo GKS ŻUKOWO bierze udział w rywalizacji na zawodach makroregionalnych krajowych i międzynarodowych dla odpowiednich grup wiekowych i zaawansowania.


Trenerzy Sekcji Judo GKS ŻUKOWO:

Piotr Sowa
Piotr Sowa trener dyplomowany II klasy III DAN w judo
Marta Sowa
Marta Sowa instruktor zajęć z elementami judo II DAN studentka AWFiS Gdańsk o specjalizacji Judo Sportowe
 

Wymienieni trenerzy są doświadczonymi zawodnikami judo i posiadają niezbędny staż w szkoleniu dzieci.


Informacje 2017/2018 

Przejdź do naszego Facebooka

 

WYNIKI SPORTOWE SEKCJI JUDO GKS ŻUKOWO 2018

9 grudnia 2018 MISTRZOSTWA POLSKI KATA
Nasza trenerka Marta Sowa debiutowała w zawodach mistrzowskich KATA
przy duzej konkurencji wraz z trenerem Radkiem Przytulskim z Sekcji Sport zajęli wysokie 4 miejsce w kategorii NAGENOKATA

8 grudnia 2018 SZUBIN Turniej Gwiazdkowy Dzieci i Młodzików
Mistrzostwa Regionu Kujawsko Pomorskiego
1 miejsce WILKOWSKI ALAN ( -44kg)
1 miejsce WILCZEWSKA JULIA (-70kg)
2 miejsce KARULNIK ROSTISLAW (-35kg)
3 miejsce KRENKE MALWINA (-57kg)
3 miejsce KURSZEWSKI MARCIN (+80kg)
7 miejsce SZYSZKO NIKODEM (-42kg)
7 miejsce KRENKE OSKAR (-60kg)

1 grudnia 2018 Ostrava Międzynarodowy Turniej Judo Dzieci i Młodzików
Nasza Złoto Srebrna drużyna
Złoto Szyszko Nikodem -40kg
Złoto Wilczewska Julia +63kg
Złoto Kurszewski Marcin +90kg
Złoto Pieczykolan Oliwia -24kg
Złoto Wilkowski Alan -42kg
Srebro Pilarski Maksymilian -60kg

17 listopada 2018 GDAŃSK XXVIII Międzynarodowym Turnieju Judo im. Antoniego Reitera
Reprezentacja Sekcji Judo GKS ŻUKOWO w międzynarodowym turnieju dla dzieci i młodzików
7 miejsce - Mikołajczyk Małgosia -25kg
2 miejsce - Resemann Sandra +46kg
5 miejsce - Maćko Ola -25kg
1 miejsce - Pieczykolan Oliwia -25kg
3 miejsce - Pieczykolan Zuzanna -31kg
Udział - Jabłoński Wojtek -30kg
5 miejsce - Wilkowski Alan -42kg
5 miejsce - Szyszko Nikodem -42kg
5 miejsce - Pilarski Maksymilian -60kg
Udział - Kismanowski Krystian -55kg
3 miejsce - Karulnik Rostislaw -33kg
3 miejsce - Kurszewski Marcin +81kg
2 miejsce - Wilczewska Julia -70kg

10 listopada 2018 MISTRZOSTWA Grudziądza
1 miejsce - Szyszko Nikodem 41kg
1 miejsce - Pieczykolan Oliwia 25kg
3 miejsce - Wilkowski Alan +40kg
3 miejsce - Kismanowski Krystian +50kg
Udział - Resemann Sandra 
Udział - Karulnik Rostislaw 
Udział - Maćko Ola 22kg
Udział - Bocianowski Oliwier
Udział - Bieszk-Castillo Angelika 
Udział - Matuszewski Piotr 
Udział - Jabłoński Wojtek 
Udział - Mikołajczyk Gosia 
Udział - Urbański Kasper 
Udział - Pieczykolan Zuzia

27 października 2018 GDYNIA Mistrzostwa Pomorza Dzieci i Młodzików
1 miejsce KARULNIK ROSTISLAW
1 miejsce KISMANOWSKI KRYSTIAN
1 miejsce PIECZYKOLAN OLIWIA
1 miejsce KURSZEWSKI MARCIN
2 miejsce PIECZYKOLAN ZUZANNA
2 miejsce SZYSZKO NIKODEM
2 miejsce MAĆKO KAMIL
2 miejsce BIESZK-CASTILLO ANGELIKA
7 miejsce DREWA MARCEL

22 września 2018 SŁUPSK
Bieszk-Castillo Angelika - 4 miejsce
Maćko Ola - 2 miejsce 
Resemann Sandra - 2 miejsce
Kismanowski Krystian - udział
Kurszewski Marcin - 2 miejsce
Pilarski Maksymilian - 7 miejsce
Krenke Oskar - 7 miejsce
Krenke Malwina - 2 miejsce
Szyszko Nikodem - 9 miejsce
Pieczykolan Zuzia - 5 miejsce
Pieczykolan Oliwia - 1 miejsce
Wilkowski Alan - 5 miejsce
Bocianowski Oliwier - 7 miejsce
Mikołajczyk Małgosia - 7 miejsce
Urbański Kasper - udział
Tutkowski Andrzej - udział
Reszkiewicz Łukasz - udział
Gratulacje dla zawodników

8 czerwca 2018 GDYNIA XVI Internacional Judo Baltic Cup
3 miejsce Maćko Ola
3 miejsce Urbański Kasper
4 miejsce Resemann Sandra
5 miejsce Szyszko Nikodem
5 miejsce Pilarski Maksymilian
Udział Maćko Kamil

19 maja Jezierzyce
Kolejny start naszych judoków i potwierdza się że wytrwała praca przynosi postęp 
2 miejsce Kismanowski Krystian 
4 miejsce Maćko Kamil
1 miejsce Maćko Ola 
2 miejsce Szyszko Nikodem
3 miejsce Resemann Sandra
5 miejsce Stępka Kacper
1 miejsce Pieczykolan Oliwia 
1 miejsce Pieczykolan Zuzia 
1 miejsce Wilkowski Alan 
2 miejsce Urbański Kasper

28 kwietnia 2018 roku Zukovia Judo Cup 2018
IX Turnieju Judo Dzieci i Młodzików o Puchar Burmistrza Gminy Żukowo
SREBRO DRUŻYNOWO
Klasyfikacja drużynowa
I GRYF SŁUPSK
II GKS ŻUKOWO
III UKS CONRAD GDAŃSK
IV OLIMPIA GRUDZIĄDZ
V SIMBA REDA
Tradycyjnie w pierwszą sobotę długiego weekendu w naszym turnieju startowało ponad 500 zawodników z ponad 30 klubów Polski północnej począwszy od Szczecina aż do naszych sąsiadów z Kaliningradu, oraz goście z Litwy i jeden reprezentant Francji. Reprezentacja GKS ŻUKOWO liczyła 39 zawodników
U9 2009/2010
1 MIEJSCE Wilkowski Alan 41kg
3 MIEJSCE Pieczykolan Oliwia 27kg
3 MIEJSCE Kisiela Natalia 29kg
3 MIEJSCE Maćko Ola 21kg
5 MIEJSCE Nadstawna Aneta 50kg 
UDZIAŁ Bielski Grzegorz 35kg
UDZIAŁ Reszka Hubert 27kg 
UDZIAŁ Leleń-Żuchowska Amelia 25kg 
UDZIAŁ Urbański Kasper 27kg
UDZIAŁ Więckowski Kornel 35kg
UDZIAŁ Reszkiewicz Łukasz 32kg
UDZIAŁ Kolka Eliza 29kg
UDZIAŁ Pieczykolan Zuzia 32kg
UDZIAŁ Mikołajczyk Małgorzata 25kg
UDZIAŁ Bartnikiewicz Wojtek
U11 2007/2008
1 MIEJSCE Cybula Artur 50kg
2 MIEJSCE Grotha Szymon +50kg
3 MIEJSCE Resemann Sandra 45kg
3 MIEJSCE Kowalski Remek 50kg
5 MIEJSCE Kismanowski Krystian +50kg
UDZIAŁ Brzeski Nikodem 32kg
UDZIAŁ Skierka Bartłomiej 38kg
UDZIAŁ Drewa Marcel 32kg
UDZIAŁ Butowski Dominik 41kg
UDZIAŁ Potęga Adam 45kg 
UDZIAŁ Szyszko Nikodem 38kg
UDZIAŁ Walder Artur 29kg
U13 2005/2006
2 MIEJSCE Dąbrowski Igor 41kg
4 MIEJSCE Bieszk-Castillo Angelika 41kg
5 MIEJSCE Maćko Kamil 38kg
UDZIAŁ Pilarski Maksymilian 60kg
UDZIAŁ Kowalonek Błażej +60kg
UDZIAŁ Małycha Zofia 55kg
UDZIAŁ Małycha Stanisław 50kg
UDZIAŁ Richert Wiktoria 55kg
U15 2003/2004
2 MIEJSCE Butowski Franek 60kg
3 MIEJSCE Wilczewska Julia 70kg
5 MIEJSCE Wilczewska Marta 63kg
5 MIEJSCE Bartnikiewicz Marianna 70kg

7 kwietnia 2018 COPERNICUS CUP 2018 TORUŃ
U10:
1 mce Wilkowski Alan+40kg
2 miejsce - Maćko Ola -21kg
udział Bocianowski Oliwier -40kg
udział Pieczykolan Oliwia -27kg
udział Bartnikiewicz Wojtek -33kg
udział Urbański Kasper -27kg
udział - Gibas Ignacy -30kg
udział - Kolka Eliza -27kg
U12:
udział Szyszko Nikodem -38kg
udział Resemann Sandra +44kg
udział Kismanowski Krystian +44kg
udział Więckowski Kornel -35kg
U14:
1 miejsce - Dąbrowski Igor -38 kg
udział - Gajewska Karina -55kg
udział - Maćko Kamil -38kg
udział - Richert Wiktoria -55kg
U16:
3 miejsce - Butowski Franek -55kg
3 miejsce - Wilczewska Marta -63kg
3 miejsce - Wilczewska Julia -63kg

24 marca 2018 Grudziądz V miejsce drużynowo w Mistrzostwach Grudziądza w Judo Dzieci
Bardzo mało zabrakło nam do pudła
Zloto Gajewska Karina +43kg
7 miejsce - Reszkiewicz Łukasz -31kg
Brąz Maćko Ola -22kg
7 miejsce - Pieczykolan Zuzia -28kg
Brąz Pieczykolan Oliwia -25kg
Brąz Cybula Artur -51kg
5 miejsce - Smykowski Artur -42kg
Srebro Szyszko Nikodem -38kg
7 miejsce - Skierka Bartek -38kg
7 miejsce - Resemann Sandra -46kg
4 miejsce - Kismanowski Krystian -51kg
Udział - Bartnikiewicz Wojtek -31kg
Udział - Gibas Ignacy -28kg
Udział - Kolka Eliza -28kg

17 marca 2018 GDAŃSK zawody Pierwszego Kroku GRIZZLY JUDO CUP
Nasi najmłodsi zawodnicy stawiali pierwsze kroki aż do podium
Gratulacje !!!
Wieckowski Kornel Złoto
Bieszk Angela Złoto
Richert Wiktoria Złoto
Urbański Kasper Srebro
Kruszewski Dawid Brąz
Leleń Amelia V miejsce
Kruszewski Adaś udział
Wojciechowski Bruno udział
Mikołajczyk Gosia udział
Bartnikiewicz Wojtek udział
Walder Artur udział


17.02.2018 SŁUPSK GRYFEK MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ DLA DZIECI
Szyszko Nikodem -39kg 7 mce
Grotha Szymon -55kg 3 mce
Wilkowski Alan -39kg 3 mce
Gajewska Karina -53kg 1 mce
Grzenkowitz Daniel -42kg 3 mce
Pieczykolan Zuzia -28kg 2 mce

21 stycznia 2018 Gdynia Otwarte Mistrzostwa Gdyni w Judo dzieci
2009/2010 :
Wilkowski Alan 41kg = 2 miejsce
Grzenkowitz Daniel 41kg = 7 mce
Bartnikiewicz Wojtek 32kg = udział
Maćko Ola 22kg = 7 miejsce
Urbański Kasper 27kg = 9 miejsce
Reszkiewicz Łukasz 30kg = udział
Kruszewski Dawid 30kg = udział
Gibas Ignacy 26kg = 7 miejsce
Mikołajczyk Małgosia udział

2007/2008 :
Kismanowski Krystian 50kg =2 mce
Walder Artur 29kg = 9 miejsce
Cybula Artur 50kg = 3 miejsce 
Kowalski Remek 50kg = 3 miejsce
Drewa Marcel 32kg = udział
Skierka Bartek 35kg = 7 miejsce
Szyszko Nikodem 38kg = 7 miejsce
Potęga Adam 42kg = 7 miejsce

2005/2006 :
Bieszk Castillo Angelika = 4 miejsce
Dąbrowski Igor 38kg = 2 miejsce

RANKING MEDALOWY 2018

Medale 80
Zawodnicy zdobywający miejsca medalowe 26
Starty w zawodach 14

 

Miejsce

Zawodnik

Punkty

1

PIECZYKOLAN OLIWIA

20

2

WILKOWSKI ALAN

19

3

SZYSZKO NIKODEM

12


4

WILCZEWSKA JULIA


10

KURSZEWSKI MARCIN

MAĆKO OLA

5

PIECZYKOLAN ZUZIA

8

KISMANOWSKI KRYSTIAN

6

DĄBROWSKI IGOR

7


7

KARULNIK ROSTIK


6

RESSEMANN SANDRA

GAJEWSKA KARINA


8

BIESZK-CASTILLO ANGELIKA


5

URBAŃSKI KASPER

CYBULA ARTUR




9

KRENKE MALWINA




3

GROTHA SZYMON

BUTOWSKI FRANEK

WIECKOWSKI KORNEL

RICHERT WIKTORIA


10

PILARSKI MAKSYMILIAN


2

MAĆKO KAMIL

KOWALSKI REMIGIUSZ


11

WILCZEWSKA MARTA


1

KRUSZEWSKI DAWID

GRZENKOWITZ DANIEL

 

Szukaj

vball-002.jpg
1procent_www.png

Logowanie