Akademia piłkarska

Drukuj

W Akademii Piłkarskiej GKS Żukowo trenuje blisko 150 zawodników, szkolenie rozpoczął już rocznik 2013 czyli czterolatkowie. Stale powiększa się ilość członków sekcji. Klub zapewnia zorganizowaną formę treningów pod okiem wykwalifikowanej kadry trenerskiej :

przez co efektywnie wypełnia czas wolny dzieci i młodzieży jak i również nowatorski projekt aktywizacji Rodziców naszych członków dla których przygotowujemy zajęcia rekreacyjne „Tatusiowie GKS Żukowo”. Do realizacji tych zadań wykorzystuje się stadion miejscowy, boisko„Orlik”, halę widowiskowo – sportową w Żukowie, salę sportową w Leźnie, Pępowie. 

Dla młodzieży trenującej w naszym klubie organizujemy obozy sportowe. Trenerzy oraz członkowie klubu stale podnoszą Swoje kwalifikacje, aby móc jak najlepiej przekazywać wiedzę sportową młodym adeptom Naszego Klubu oraz bezpiecznie przeprowadzać te zajęcia. ( klasy sportowe trenerów, kursy medyczne członków, kursy obsługi i pielęgnacji obiektów sportowych). 

W sierpniu 2013 roku, powstała drużyna piłki nożnej dziewcząt, która uczestniczy w wojewódzkich rozgrywkach III Ligi Kobiet oraz Pomorskiej Ligi Halowej Kobiet. 

Sekcja piłki nożnej seniorów, rozgrywa mecze na poziomie klasy A Pomorskiego Związku Piłki Nożnej. W kadrze sekcji jest 26 zawodników. 

W skład sekcji piłki nożnej wchodzi około 20 seniorów weteranów, którzy samodzielnie się finansują i występują w rozgrywkach klasy B Pomorskiego Związku Piłki Nożnej oraz włączają się w organizację inauguracji roku sportowego gminy Żukowo przygotowując Noworoczny Mecz Piłki Nożnej każdego roku 1 stycznia o godzinie 12.00 na naszym stadionie.

W kwietniu 2013 roku dzięki staraniom Zarządu zostaliśmy włączeni w struktury Ludowych Zespołów Sportowych co jest powrotem do korzeni powstawania klubów sportowych na Kaszubach. Dzięki członkowstwu w LZS nasi zawodnicy mają okazję do współzawodnictwa w rozgrywkach organizowanych przez LZS z rówieśnikami z całego kraju.